Prepper Forum / Survivalist Forum banner
1 - 1 of 1 Posts

·
Registered
Joined
·
65 Posts
consider

The cost of money. If you purchased a box of .22 shells 10 years ago for $1 and sell them tomorrow for $3... you lost money. If you had left the $1 in the bank for 10 years you would have done better
regardless of the item - to make money you have to sell it at a price that covers inflation, shipping, your time....etc
10 .45's for a loaf of bread. 20 .22s for a leg of lamb. 30 .308 for a side of beef. Deal?
 
1 - 1 of 1 Posts
Top